Kolagen Morski – Wpływ na Urodę

Kolagen Morski - Wpływ na Urodę

Oznaki niedoboru kolagenu są bardzo powszechne, lecz często ignorowane. Czy twoja skóra jest sucha i mniej elastyczna? Pojawiają się zmarszczki? Wypadają Ci włosy? Paznokcie są kruche i łatwo się łamią? Kolagen współtworzy wszystkie te wcześniej wspomniane struktury. Z tego powodu właśnie jest szeroko stosowany w kosmetyce i suplementacji.

Zastosowanie Kolagenu Morskiego

Kolagen jest znany jako białko młodości. I jest w tym dużo prawdy. Kolagen stanowi prawie 30% wszystkich białek produkowanych przez organizm człowieka, a jednocześnie jest jednym z głównych składników tkanki łącznej. Kolagen jest składnikiem strukturalnym skóry, kości, zębów, ścięgien, chrząstek, naczyń krwionośnych i rogówki oka.

Ponadto przyczynia się również do gładkości, sprężystości oraz elastyczności i jędrności skóry. W połączeniu z cząsteczkami kwasu hialuronowego zapewnia odpowiednie nawilżenie i napięcie skóry.

Jak Kolagen wpływa na Skórę?

Kolagen jest wytwarzany w organizmie człowieka, ale tylko do ok. 25 roku życia. Co prowadzi do sytuacji, w której więcej włókien kolagenowych ulega degradacji niż jest produkowane przez organizm. Kolagen jest ważną częścią tkanki łącznej. Jest to spoiwo, które łączy komórki skóry, kości i chrząstki. Dlatego warto pomyśleć zawczasu o jego suplementacji.

Kiedy poziom kolagenu zacznie spadać, doświadczymy wielu różnych nieprzyjemnych chorób. Niedoskonałości staną się bardziej widoczne na skórze. Zauważymy je głównie na twarzy i szyi. Ponieważ wpływ kolagenu na skórę jest niezwykle duży. Bez niego skóra staje się wiotka, traci rozciągliwość, zaczyna nieestetycznie obwisać i pojawiają się zmarszczki. Tracimy pewność siebie i nasze samopoczucie gwałtownie spada.

Co robi Kolagen?

Kolagen uczestniczy w wielu procesach w naszym organizmie i jest budulcem wielu struktur. Odpowiada między innymi za sprężystość i odpowiednie napięcie skóry oraz jej nawilżenie. Bierze udział w procesach gojenia się ran i zespalania złamanych kości. Uelastycznia naczynia krwionośne oraz pomaga bezboleśnie korzystać z naszych stawów.

Czy kosmetyki z Kolagenem będą dobrym rozwiązaniem dla Skóry?

Z uwagi na fakt, że kolagen nie może wnikać w skórę, zaleca się jego uzupełnianie naturalnymi ekstraktami. Najlepsze efekty osiągniemy poprzez suplementację kolagenem w postaci proszku. Warto wybierać sprawdzone i certyfikowane produkty o dobrym składzie. Na przykład produkt MissLovely Kolagen Morski zawiera wysoce przyswajalny i opatentowany kolagen rybi. Trzeba jednak pamiętać, że największa przyswajalność Kolagenu Morskiego jest z Witaminą C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *