testowy wpis

Po co stosować 

Kolagen Morski

Czym jest kolagen i gdzie występuje w organizmie?

Z biegiem czasu skóra traci elastyczność i jędrność. Wynika to z utraty kolagenu związanej z wiekiem. To ważne białko strukturalne jest rusztowaniem skóry. To właśnie z powodu braku kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, a twarz traci wyraźny owal. W pielęgnacji urody ważna jest szybka i skuteczna reakcja na pierwsze oznaki starzenia. Kolagen morski to produkt, który z pewnością pomoże Ci dłużej zachować młodzieńczą i promienną skórę.

Najlepiej kolagen działa z

Witaminą C z Ekstraktu z Dzikiej Róży

Kolagen jest białkiem wytwarzanym przez organizm, stanowi około 30% wszystkich białek ludzkich i jest jednym z głównych składników tkanki łącznej. Kolagen to rodzaj kleju, który łączy komórki — jest budulcem skóry, kości, zębów, ścięgien, chrząstek, naczyń krwionośnych i rogówki oka.

Kolagen nie bez powodu nazywany jest białkiem młodości – pomaga między innymi:

  • zachować gładkość, elastyczność, napięcie i dobre nawilżenie skóry,
  • wspierać prawidłowe funkcjonowanie stawów, bez bólu,
  • przyspiesza gojenie się ran i zespala złamane kości,
  • zachowuje elastyczność naczyń krwionośnych, co zapobiega chorobom krążenia.

Kolagenoza – czym jest ta choroba?

Kolagenoza jest nazwą, która obejmuje wiele chorób spowodowanych zapaleniem tkanki łącznej. Pierwsze objawy to zwiększona temperatura, zmęczenie, utrata masy ciała.

Choroby te obejmują między innymi: reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty, zapalenie wielomięśniowe i zapalenie skórno-mięśniowe. Rozpoznanie kolagenozy wymaga badań, a leczenie wymaga leków przeciwzapalnych. Dlatego wychodzimy z założenia, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Efekty stosowania Kolagenu Morskiego

Badania z użyciem kolagenu rybiego wykazały, że może on być bardzo skuteczny w ludzkim organizmie.

Najciekawszym odkryciem naukowym jest fakt, że kolagen rybi dzięki swojej strukturze jest w stanie przeniknąć przez barierę naskórkową ludzkiej skóry i dotrzeć do głębokich warstw skóry właściwej. Następnie stymuluje komórki – fibroblasty – do produkcji kolagenu w ludzkim ciele. To bardzo ciekawe i twórcze odkrycie.

Działanie regeneracyjne

Kolagen to białko, które nie tylko buduje, ale i naprawia skórę. Inżynieria tkankowa i medycyna regeneracyjna rozwijają dynamiczne dziedziny nauki, oscylujące przede wszystkim wokół biologicznych zasad tworzenia nowych tkanek i narządów.

Doskonała biokompatybilność kolagenu rybiego sprawiła, że ​​jest on przedmiotem zainteresowania profesjonalistów w tych dyscyplinach. Kolagen rybi, jak wszyscy wiemy, składa się głównie z kolagenu typu I, który jest niezaprzeczalnym sprzymierzeńcem skóry. Badania pokazują, że może przyspieszyć gojenie się ran, łagodzić rozwijające się blizny i leczyć oparzenia.

Jego aktywność jest również obiecująca w dziedzinie stomatologii, gdyż w badaniach na zwierzętach wykazano jego przydatność w regeneracji miazgi zębów i tkanek przyzębia, których zły stan może być przyczyną paradontozy, czyli zapalenia przyzębia, która może doprowadzić do utraty zębów.

Jak suplementować kolagen morski?

Stosowanie dobrej jakości kolagenu w ciągu kilku tygodni regeneruje kruche, łamliwe paznokcie i wspomaga ich wzrost. Minimalizuje również ich tendencje do łamania się. Przeprowadzone badania potwierdzają również korzystny wpływ suplementów kolagenowych na kondycję skóry. Wykazują wzrost jej elastyczności i poziomu nawilżenia. Regularna suplementacja kolagenem zwiększa jego gęstość w skórze. Poprawia wygląd skóry i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu. Lepsze efekty zaobserwowano u kobiet z prawidłową masą ciała w porównaniu z kobietami z nadwagą. W badaniu brali udział pacjenci z umiarkowanym cellulitem. Kolagen przyjmowali przez 6 miesięcy.

Łącząc suplementację kolagenem z witaminą C , zanurzamy nasze ciała na zewnątrz i od wewnątrz w regenerujących aminokwasach odbudowujących elastyczność i sprężystość skóry. Pierwsze efekty łączonej kuracji zobaczysz już po 2 tygodniach regularnego stosowania.

Kolagen w pożywieniu jest niezbędny dla organizmu. Kiedy człowiek osiąga wiek trzydziestu lat, jego skóra zaczyna tracić ten składnik. Po tym czasie jego produkcja również zwalnia. Aby ograniczyć ten proces należy spożywać:

witaminę C, która znacznie wzmacnia strukturę skóry, gdyż zwiększa produkcję kolagenu. Właściwości witaminy C ujędrniają skórę. Ten składnik można znaleźć w czerwonej papryce i słodkich ziemniakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *